Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Ile slotów ustawić na takim serwerze?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

<-------- Reklama

 

 

Witam ile proponujecie dać slotów.

 

Parametry :

 

Ram: 24G

Procesor: Intel Xeon X3450 2.67 GHz

Łącze internetu: 1G/s

Silnik : Spigot-1.7.2-R0.3-122-gb58e277

Typ Serwera: spigot

Granica Mapy ; 20k
 

Opublikowano

mało wiem  o procku ale patrzoc po opinach innych jeden muwi że to kibel drugi inaczej  ja myśle że 200 slotów starczy.

Opublikowano

Hmm trochę skonfigurowałem sam NoCheatPlus'a zobaczymy timings .

Wiem ze na 100 % ncp używa 30-40 % cpu :) Zobaczymy po konfiguracji .

Opublikowano

mało wiem  o procku ale patrzoc po opinach innych jeden muwi że to kibel drugi inaczej  ja myśle że 200 slotów starczy.

ale ja za to wiem dużo o słowniku i mogę ci śmiało polecić.

 

z takim sprzęcikiem na spokojnie 200-250sl. postawisz bez obawy o lagi ^^

 

304191415027212454880.jpeg
Opublikowano

Przy 140 graczach było 15-10 tps'ów ...

 

Lista pluginów :

(21): WorldBorder, AutoMessage, HideStream, WorldEdit, NoCheatPlus, Skript, dragoTeleport, mcore, Vault, PermissionsEx, HolographicDisplays, WorldGuard, Essentials, EssentialsProtect, EssentialsSpawn, OtherDrops, TreasureChest, EssentialsChat, AuthMe, Factions, CombatLog

Opublikowano

Zapewne posiadasz jakieś obciążające skrypty. Posprawdzaj je i poprzerabiaj w razie potrzeby.


 


@offtopic


Po grzyba zakładać temat "ile słotów na serwer"? Kupujesz maszynę i nawet nie wiesz ile slotów chcesz ustawić to przekracza ludzkie pojęcie. Jak coś chcesz zrobić to musisz to wiedzieć a nie, że później jest biliard tematów o tym ile slotów na serwer dać by nie było lagów. Kupujesz coś to sam przygotuj wszystko a nie, że nawet nie wiesz podstawowej rzeczy.


Opublikowano

Procesor to "kibel" do gier czy też zwykłego PC, do serwerów nada się bardzo dobrze. 250slot jeszcze postawisz.

 

Chyba nigdy nie miałeś własnego serwera mc.

 

Mój serwer posiada takie coś :

 

Intel Xeon

2x E5-2650v2

16c/32t 2,6 GHz+/3,4 GHz+

 

16 rdzeni / 32 wątki i przy 900 osobach lekko umiera już :)

 

 

 

Przy 140 graczach było 15-10 tps'ów ...

 

Lista pluginów :

(21): WorldBorder, AutoMessage, HideStream, WorldEdit, NoCheatPlus, Skript, dragoTeleport, mcore, Vault, PermissionsEx, HolographicDisplays, WorldGuard, Essentials, EssentialsProtect, EssentialsSpawn, OtherDrops, TreasureChest, EssentialsChat, AuthMe, Factions, CombatL

 

Przy 100+ graczach wejdź w SSH serwera i wpisz htop o ile masz zainstalowane :)

 

Pokazuję tobie chwilowe użycie CPU i RAM.

 

Będziesz wiedzieć czy CPU przypadkiem nie umiera

2w6ic6t.png

Opublikowano

Postaraj się niektóre pluginy podmienić na mniej obciążające, a ilość slotów ustaw na ok. 200 bo przy wyższej ilości będą tpsy spadać

Opublikowano

nic nie liczy sie od ramu wszystko jest zalezne od procka jezeli procek jest gowniany tak jak ten to wejdzie hmm 500max !

71568259141624448668.png

Opublikowano

nic nie liczy sie od ramu wszystko jest zalezne od procka jezeli procek jest gowniany tak jak ten to wejdzie hmm 500max !

Wejdzie Wejdzie ale nie pograją ... Jak przy 80 graczach CPU wynosi 90-130 % .TPS - 19.94

Problemu z RAM nie mam .

Opublikowano

Z takim procesorem? hahah! 125 slotów max!

==================== |KAVOGAMING====================
.:.:.:. Jeżeli masz do mnie pytanie ,bądź chcesz mi na coś odpowiedzieć .:.:.:. 
.:.:.:. Wpisz @KaVoGaming ,a odpowiem Ci jak najszybciej potrafię! .:.:.:.  
==================== |KAVOGAMING====================

Opublikowano

hmm

wiadomo serwer gówniany ^^

ustaw na 200 slot i zostaw jak ci sie zapelni serw zwiekszaj o 10...(sloty)

post-797478-0-22852600-1429556938.png

Opublikowano

ciulofy procezor, daj 927345987358930459738406823794045492783945849710838648756456789746298654536516666845768665451654546417376856777 slotuf, a jak bedom lagi pszy 80 ludziach to daj 2 razy fiencej slotuf niz podalem.

 

Pszy okazji, zrub Surwiwal + Frakcyje, bo to bendzie kolejny fajny zerwer

 

 

EDIT:

Tak, troll. Daj 50 slotów

b_560_95_2.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...